FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Sport i nasze samochody

Sport samochodowy zawsze miał duże grono wielbicieli, nie tylko ze względu na niespotykaną widowiskowość odbywających się zawodów, ale również ze względu na koszty jego uprawiania. Nie jest bowiem dla nikogo żadną tajemnicą iż wiąże się on z roku na rok z większymi nakładami finansowymi które na tą branżę są przeznaczane. Oczywiście w czasach dzisiejszych możliwości sprawdzenia się czy uczestniczenia w jakiś zawodach są znacznie większe, poprzez większą dostępność do tego typu lokalnych zawodów. Jednak są to raczej uroczystości sportowe dla grup amatorskich niż profesjonalnych kierowców.
Na rynku motoryzacyjnym trwa coraz bardziej zacięta konkurencja, i pojawiają się coraz bardziej nowoczesne i futurystyczne samochody, szybkie i drogie, o których zwykły człowiek może sobie jedynie poczytać. Samochody te choć są poza zasięgiem naszych portfeli, to fascynują nas swoim możliwościami. Ich jedyną wspólną cechą jest najczęściej to że są drogie i bardzo szybkie. Dla Fanów motoryzacji wszelkie informacje dotyczące tego typu nowinek to źródło cennych wiadomości. Oczywiście najnowsze rozwiązania stosowane w samochodach rajdowych nie są bez znaczenia również dla nas, wiele z technicznych nowinek które sprawdziły się w sporcie motoryzacyjnym, z czasem trafia do samochodów produkowanych seryjnie.
To właśnie dzięki takim rozwiązaniom przenoszonym ze sportowych aut do produkcji seryjnej samochody obecnie mają tak imponujące przyśpieszenie. Jednak ważne jest również to jak rozwiązane są kwestie bezpieczeństwa oraz to, ile taki samochód spala paliwa. Bardzo dużo się mówi i pisze obecnie o rozwiązaniach ekologicznych, pozwalających na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Nowe auta coraz częściej mają w sobie również bardzo nowoczesne rozwiązania pod kontem ograniczenia emisji spalin. Wiele firm pracuje nad technologiami również zasilania pojazdów całkowicie ekologicznymi źródłami energii, powstały między innymi już pierwsze samochody na energie czerpaną ze światła słonecznego jednak jak na razie nie jest to produkcja seryjna, jak na razie pojawiły się zaledwie prototypy. Jednak z całą pewnością w przyszłości będziemy poruszać się również takimi pojazdami, światło słoneczne jest bowiem niewyczerpalnym źródłem energii a paliwa znane nam obecnie w opinii specjalistów są na wyczerpaniu, dlatego nie tylko ze względów ekologicznych musimy szukać innych rozwiązań niż te nam znane.

© 2019, trynid. All rights reserved.