FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Orliki nie tylko dla młodzieży

Zdrowy styl życia to coś, do czego warto zachęcać każdego człowieka. Oczywiście łatwo namawiać, ale trudniej zrobić coś, aby stworzyć warunki do aktywnego odpoczynku. Jednak można, czego przykładem jest orlik 2012.

Od 2007 roku Rząd zaangażował się w poprawianie komfortu uprawiania sportu przez obywateli. Chodziło także o to, aby wyrównać dystans dzielący nasze społeczeństwo od innych, bardziej zdeterminowanych, aby dbać o formę fizyczną i posiadających ku temu zdecydowanie lepsze warunki. Zaczęły powstawać kolejne orliki. Początkowo dziwiły swoją nowoczesnością Polaków, przyzwyczajonych do dość spartańskich warunków, w jakich do tej pory przychodziło grać w piłkę. Orliki wiele zmieniły – wreszcie zauważyliśmy, że zdecydowanie lepiej uprawia się sport w nowoczesnych obiektach, w estetycznych warunkach. Z tych punktów sportowo – rekreacyjnych można korzystać nieodpłatnie, co ma bardzo duże znaczenie zwłaszcza dla tych osób, które nie mogą sobie pozwolić na zbyt duże wydatki na rozrywkę dla całej rodziny.

Każdy orlik 2012 to obiekt dający wiele możliwości. Można na nim uprawiać sport w formie rodzinnej – z powodzeniem można zabierać ze sobą dzieci, ponieważ gdy będą kibicować, to nie trafi w nie żadna piłka (dzięki piłkołapom) a nawet, jeśli w przerwie lub po meczu wejdą na boisko, to nic im się tam nie stanie, z uwagi na fakt, że nawierzchnia jest elastyczna. Sieć orlików naprawdę powinna cieszyć. Wreszcie polskie społeczeństwo ma odpowiedni dostęp do infrastruktury sportowej (przynajmniej tej związanej z uprawianiem piłki nożnej). Środki z budżetu państwa, które zostały przeznaczone na te obiekty, z pewnością przyniosą efekt – Polacy staną się zdrowsi, będą lepiej organizować swój czas i to od najmłodszych lat, kiedy to tak ważne jest spalenie rozpierającej każdego młodego człowieka energii.

Boisko typu orlik 2012 wyznacza obecnie standardy budowy boiska. Ma swoich zwolenników i przeciwników, jednak trzeba przyznać, że obecność tego typu punktów daje nowe możliwości i zachęca do uprawiania sportu wszystkich ludzi, którzy chcą – niezależnie od statusu materialnego.

© 2013 – 2014, katarzyna1. All rights reserved.