FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Zalety sportów wodnych

Zmieniający się klimat i dłuższe okresy ciepła sprawiają, że coraz więcej osób w naszym kraju zaczyna dostrzegać zalety sportów wodnych. Zresztą rekreacyjne wypady weekendowe nad wodę i korzystanie tam ze sprzętu wodnego jest obecnie bardzo modne, szczególnie wśród mieszkańców większych miast, którzy na co dzień są pozbawieni takich atrakcji. Mieszkańcy Warszawy szczególnie upodobali sobie Zegrze na takie wypady i to nie tylko w długie weekendy, których ostatnio coraz więcej.
Coraz więcej osób po prostu wyjeżdża z miasta w piątkowe popołudnie a wraca w niedziele wieczorem spędzając weekend nad zalewem, który w ciepłe miesiące tętni życiem. Coraz więcej osób z większych miast posiada własne łodzie, jachty czy skutery wodne, które na stałe są przechowywane nad wodą w popularnych dla regionu miejscach. Jest to o tyle popularne, że obecnie nie trzeba mieć patentu żeglarskiego by korzystać z łodzi czy innego sprzętu wodnego. To wpływa na to, że żeglarstwo staje się coraz bardziej popularne i modne. urlop na wodzie
Niestety to wpływa również na to, że wielu osób po prostu nie potrafi korzystać z łodzi, niby wiedzą jak sprawić sterować i jak pływać łodzią ale nie wiedzą jak zachować bezpieczeństwo, nie wiedzą co robić w przypadku problemów. Wielokrotnie osoby pływające łodzią wcześniej piły alkohol lub wręczy spożywają go płynąc. Nie jest to specjalnie mądre. Najbardziej tragiczne skutki braku rozwagi na wodzie były widoczne po przejściu na mazurach białego szkwału kilka lat temu. Niestety wciąż wiele osób nie wyciągnęło z tego wniosków. Kapoki są na rzadko której łodzi, nawet małe dzieci nie mają tych kapoków zakładanych co tylko pokazuje jak mało przezorni są ich rodzice. Spory wodne są bardzo rekreacyjne i w miarę bezpieczne pod warunkiem, że zachowujemy się w sposób przemyślany i zapobiegliwy. Może z czasem Polacy się tego nauczą.

© 2018, vezyr. All rights reserved.