FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Kredyt mieszkaniowy forum-jaki najlepszy kredyt hipoteczny

Skorzystanie z kredytu mieszkaniowego nie jest takie łatwe jak się wydaje wielu petentom. Przed parafowaniem umowy o kredyt mieszkaniowy należałoby wypróbować z początku zdolność finansową. Aktualnie instytucje finansowe tolerują prawie że wszelakie legalne źródła przychodów, zaczynając od umowy o zatrudnienie, przez dochodowość ekonomiczną i umowy zlecenia, kończąc na środkach kapitałowych.
Bezspornie w wypadku umowy o zatrudnienie nie ma obiekcji, w jaki sposób zliczane są zarobki pożyczkobiorców, z zasady instytucja finansowa pod uwagę bierze przeciętnego zarobki z trzech ewentualnie sześciu poprzednich miesięcy, część instytucji finansowych może nieco z większym natężeniem dogłębnie rozważać dostawane przez petenta w tym czasie gratyfikacje i nagrody. W podobny sposób zarobki z aktywności gospodarczej są przez wszelkie instytucje finansowe zatwierdzane, jednakże przy takim źródle zysku sprawdzany czas jest sporo dłuższy aniżeli przy umowie o zatrudnienie. Wzorzec konieczny przy aktywności gospodarczej to minimum dwanaście miesięcy prowadzenia firmy, chociaż są też instytucje finansowe, które potrzebują dłuższego czasu, np. dwa i pół roku.
Wskazane jest dodatkowo zwrócić uwagę na dochodowość gospodarczą rozliczaną za pomocą ryczałtu od dochodów ewidencjonowanych ewentualnie karty podatkowej. Przy tych metodach rozliczenia z Urzędem Skarbowym rozbieżności między instytucjami finansowymi przy wyliczeniu zdolności finansowej mogą być już znaczące i w tej okoliczności wskazane jest nade wszystko pieczołowicie wypróbować swoją zdolność finansową.

© 2011, pejdel13. All rights reserved.