FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Czworonożny przyjaciel w naszym domu

Zwierzęta mają zbawienny wpływ na nas, sprawiają, że nasze problemy wydają się mniejsze, a poza tym nic nie relaksuje tak dobrze jak długi spacer z psem. Zapewne z tego powodu tak wiele osób decyduje się na wprowadzenie do swojego domu czworonożnego przyjaciela. Może być to zarówno pies jak i kot. Wiele osób zresztą w domu posiada i kota, i psa, i wbrew opiniom, te zwierzęta potrafią żyć w zgodzie.
Wielokrotnie jest tak, że żyjące pod jednym dachem zwierzęta, śpią na tym samym posłaniu, często przytulając się do siebie w zimniejsze dni. Coraz częściej w naszych domach pojawiają się rasowe koty, rasowe psy, coraz mniej chętnie patrzymy niestety  na tak zwane kundle, pomimo iż potrafią być one równie wspaniałymi towarzyszami, a do tego są często odporniejsze i mniej kłopotliwe. Zwierzęta rasowe mają cechy, które wykształciły się w skutek warunków, w których przyszło im żyć, dlatego decydując się na zakup psa czy kota, przemyślmy, czy będziemy w stanie zapewnić im odpowiednie warunki.
Przede wszystkim psy z zimnych regionów takich jak Syberia, czy inny zimny region świata, w naszym klimacie strasznie się męczą. Mają grube futro przez to już wczesną wiosną jest tu dla nich po prostu zbyt ciepło, więc warto sobie wyobrazić co takie pies przeżywa w upalne lato. Naprawdę, chcemy by jakieś zwierze tak się męczyło? Podobnie jest z owczarkami podhalańskimi, one w górach czują się świetnie ale jeśli je przeniesiemy do miasta, do mieszkania w bloku, taki pies nie będzie czuł się z nami dobrze. Wiele rasowych zwierząt przez przeniesienie ich w niekorzystne dla nich warunki, żyje krócej, często chorując. Oczywiście jest wielu właścicieli, którzy decydując się świadomie na jakąś rasę, potrafi jej zapewnić dobre warunki. Jeżeli mamy wątpliwości, gdy już posiadamy w domu rasowe zwierze, warto udać się do weterynarza i po prostu zapytać jak dbać o psa czy kota, który jest przyzwyczajony do specyficznych warunków, tak by czuł się u nas jak najbardziej komfortowo.

© 2016 – 2019, cubus. All rights reserved.