FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Biżuteria wczoraj i dziś

Od dawien, dawna towarzyszą nam różne sposoby zdobienia ciała i poprawiania własnego wizerunku, przedmioty zdobiące wpinane w ubranie, we włosy, uszy czy też noszone po prostu na ciele mają uatrakcyjniać nasz wygląd i przykuwać uwagę. Wśród materiałów służących do wyrobu takich ozdób pierwsze miejsce zajmuje złoto. Było ono zawsze oznaką zamożności dlatego obwieszali się nim w wielu kulturach i epokach zarówno mężczyźni jak kobiety, by podkreślić stan posiadania jak i stan społeczny.
Zawsze biżuterię kojarzyło się z przepychem ale przede wszystkim z pięknem. Oznaką zamożności, władzy i statusu obok złota zawsze były diamenty i perły. Jedne i drugie były przyczynom wielu zbrodni i wojen powstających  z chciwości, chęci władzy i zysku. Niestety nawet w czasach dzisiejszych zdarza się słyszeć o lokalnych konfliktach wybuchających w krajach trzeciego świata z tego powodu. Diamenty to zawsze była dobra inwestycja, sposób lokowania nadwyżek kapitału, ich cena  nigdy nie odnotowuje spadków i gwarantuje zabezpieczenie finansowe. O ile złoto przez kilka lat było stosunkowo tanie, diamenty nigdy nie straciły na wartości. Kamień ten jest zresztą nie tylko piękny, co jeszcze dodatkowo jest podkreślane odpowiednim szlifowaniem, jest także niezwykle twardy, co jest wykorzystywane w przemyśle.
Równie zachwycające są perły, które z pewnością są złotem mórz. Czy to perły czy diamenty, z pewnością najlepiej wyglądają  w pierścionkach, obrączkach, wisiorkach, kolczykach. Złota oprawa wpływa bardzo pozytywnie na odbiór drogich kamieni. Pierścionki, kliknij i sprawdź szczególnie te zaręczynowe zawsze zawierają najciekawsze kamienie szlachetne, im większy kamień, tym lepszy efekt wywarty na kandydatce na żonę. Od dawna mówi się, że kobiety kochają diamenty, może za tą głębie błysku? Szlachetne metale, kamienie zawsze miały ogromny wpływ na życie ludzi, na rozwój cywilizacji. Stare, zabytkowe błyskotki są marzeniem każdego poszukiwacza skarbów, których wbrew pozorom wciąż jest nie mało. Godzinami przeglądają dawne kroniki, szukając informacji na temat legend o miejscach ukrycia skarbów lub miejscach zatonięcia załadowanych złotem galer.

© 2015 – 2019, cubus. All rights reserved.