FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Odkształcenia drzwi

drzwi classenDrzwi drewniane są najładniejsze i najbardziej stylowe, dlatego najchętniej właśnie takie drzwi classen montujemy w swoich mieszkaniach. Ale pamiętajmy, że drewno jest naturalnym surowcem, które nie pozostaje obojętne wobec nieprzyjaznych czynników zewnętrznych.

Praktycznie każde nowe drzwi wejściowe to drzwi dre z drewna. Mają one na tyle solidną konstrukcję, że są stosunkowo odporne na wszelkie odkształcenia, co nie znaczy oczywiście, że nie ulegają im wcale. Największym sprzymierzeńcem takich drzwi jest mocna, stalowa konstrukcja. Gdy drzwi będą niepoprawnie zamontowane, na przykład źle umocowane na zawiasach, może dojść do tego, że ciężar nie będzie się rozmieszczał równomiernie. To w efekcie doprowadzi do wypaczeń i uszkodzenia zawiasów, a nawet samej framugi. Warunki pogodowe dokładają swoje uszkodzenia, a przed tym działaniem drzwi chronione są uszczelkami montowanymi na całym obwodzie drzwi.

Drzwi wewnętrzne nie są narażone na palące słońce i zacinający deszcz, ale dla odmiany grożą im inne uszkodzenia. Podobnie jak w przypadku drzwi wejściowych interdoor, mogą się uginać pod własnym ciężarem, jeśli nie są odpowiednio wyważone. Do wypaczeń mogą prowadzić też nienaoliwione zawiasy, które będą wtedy uniemożliwiać sprawne otwieranie i zamykanie drzwi. Kolejnym zagrożeniem są grzejniki. Drzwi nie lubią gorąca, bo wtedy drewno nadmiernie się przesusza, co prowadzi bezpośrednio do powstawania pęknięć. Niedobra jest też nadmierna wilgoć panująca w mieszkaniu, która również prowadzi do wypaczeń.

© 2011 – 2014, milosz. All rights reserved.