FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

O podatkowej różnorodności w Europie

podatki europejskieRozliczyć podatek jest trudno. Musimy to jednoznacznie potwierdzić, bowiem każdy, kto nie zdobędzie choć odrobiny wiedzy księgowo-podatkowej nie będzie w stanie sam się rozliczyć. A jeżeli tego dokona, może się okazać, że stanie się to dla niego bardzo niekorzystne. Jeszcze trudniej jest wówczas, gdy w rozliczeniu pojawiają się podatki europejskie.

Jak rozliczyć podatki europejskie?

Pytanie jest trudne po wielokroć, bowiem zależy od rodzaju podatku jakim jesteśmy obarczeni. Inaczej wygląda system podatkowy w Wielkiej Brytanii a inaczej rozlicza się podatki z Niemiec. W zależności od konkretnego kraju Unii Europejskiej, podatki rozliczane są na inne sposoby. Podobnie jest co do rodzaju podatków europejskich. Dla przykładu, najbardziej głośne ostatnio podatki nakładane na gospodarstwa domowe w Niemczech dotyczące ponoszonych przez nich kosztów zielonej energii (koszty zielonej energii to inaczej koszty energii odnawialnej) są najwyższe w Europie. Dość wysokie podatki tego typu ma również Norwegia. A z drugiej strony, są kraje w Unii Europejskiej, które takiego rodzaju podatków nie ponoszą (na przykład Polska).

Okazuje się, że istnieje wiele podatków w Unii Europejskiej, które rozliczają Polacy. Wystarczy, że zdecydujemy się podjąć zatrudnienie za granicą, co roku mamy obowiązek rozliczać podatek zagraniczny. Wówczas nasz dochodowy podatek płacony jest w kraju, w którym osiągamy zatrudnienie. A jego rozliczenie jest inne w odniesieniu do każdego z krajów Unii Europejskiej, podobnie jak jego wielkość. Podatki dochodowe w Unii Europejskiej mogą wynosić od około 12% do nawet 50% czy 75% dochodu! Warto więc, powierzyć swoje rozliczenie podatków europejskich specjalistom, jeżeli nic o nich nie wiemy.

© 2012, pozycjaseo. All rights reserved.