FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Krawaty, apaszki i szale

Obecnie absolutnym must have jest noszenie czegoś na szyi i to bez względu na płeć. Szale, apaszki czy krawaty są obecnie jednym z najważniejszych elementów modnej stylistyki. Liczy się głównie kolorystyka, jakość materiałów a także sposób w jaki dany element zakładamy.

Szale, to nie tylko kwestia zapewnienia sobie ciepła w chłodne dni. To przede wszystkim sposób, podkreślania własnego stylu. Grubsze szale można po prostu narzucić, by luźno spływały wzdłuż klap płaszcza, marynarki itp. Dłuższe szale można zawadiacko, luźno raz okręcić wokół szyi. Sprawdza się to szczególnie u panów, którzy preferują bardziej klasyczne rozwiązania. Najmodniejsze jednak są szale z cieńszego materiału, dłuższe, które można dość swobodnie, luźno okręcić wokoło szyi, tak by jego końce nie były dłuższe luźno oplecione poły. Imituje to tak zwany komin.

Apaszki, efektownie wyglądają luźno zawiązane bezpośrednio na szyi zestawione z koszulą rozpiętą na jeden, maksymalnie wa guziki. Tu również, wygląda to nie mniej ciekawie u panów, jak również u pań w odpowiedniej stylizacji. Panie w przypadku apaszek mają większe pole do popisu, mogą je wiązać nie tylko wokoło szyi ale również na włosach jak opaski lub uzupełnienie koków. www.meskifason.pl

Krawaty również przestały być elementem zarezerwowanym jedynie dla panów. Tu jednak panowie wiążą je w sposób tradycyjny, głównie na zapiętą koszulę, ewentualnie, w przypadku mniej oficjalnych spotkań, bezpośrednio na skórę do koszuli rozpiętej pod szyją. Tu jednak należy unikać wiązania prostego, lepszym wyborem jest wiązanie w stylu Onasis. Panie krawaty mogą wiązać w podobny sposób jak panowie, lub zdecydowanie luźniej, w zależności od wybranej stylizacji.

Najważniejsza jest kolorystyka ponieważ dziś stawia się na kolory, nawet te najbardziej odważne, jaskrawe. Unika się szali, apaszek czy krawatów jednokolorowych, zdecydowanie modniejsze są te w efektowne wzory. Tu jednak trzeba uważać, jak je zestawiamy z innymi elementami stroju.

Niezmiernie ważne jest również to, by dobierać odpowiednie materiały. Zawsze najlepiej prezentują się materiały naturalne, np. jedwab. Materiały tańsze, często sztuczne lub ze sztucznymi dodatkami, nigdy nie wyglądają tak dobrze. Warto więc kierować się w tym wypadku zasadą, że lepiej mieć dwie lub trzy rzeczy, ale za to najlepszego gatunku, lub kilkanaście kiepskich.