FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Czy e-palenie jest potrzebne?

E-papieros

Wiele osób zrezygnowało z tradycyjnego palenia na rzecz e-papierosów. Zdaniem wielu osób elektroniczny papieros jest tańszy i dużo bardziej zdrowy. Jego popularność stale rośnie i niewykluczone, że w przyszłości będzie większa od zwykłego odpowiednika. Czym jest e-palenie?

Chińska alternatywa

Moda na palenie elektroniczne przywędrowała do naszego kraju z dalekich Chin. To właśnie tam powstało pierwsze urządzenie. Był to zaawansowany projekt realizowany przez kilka lat. Po opatentowaniu produktu jego kariera potoczyła się bardzo szybko. Niedługo później na punkcie papierosa elektronicznego oszaleli ludzie na całym świecie. Co ciekawe, pierwsze próby zbudowania takiego urządzenia podjęto już ponad pół wieku temu w Stanach Zjednoczonych. Nikt nie wyraził jednak chęci zainwestowania w taki projekt i koncepcja umarła śmiercią naturalną. E-papieros zaspokaja głód nikotynowy identycznie jak analogowy odpowiednik. Różni się od niego jednak praktycznie całą resztą, a w szczególności sposobem działania.

Jak to się pali?

Papieros elektroniczny jest przeznaczony do inhalacji nikotyny. Mgiełka, którą wdycha e-palący powstaje w wyniku podgrzania płynu z nikotyną nazywanego liquidem. Sprzedawany jest on w małych buteleczkach, a użytkownik samodzielnie wybiera smak i moc nikotyny. Napełniania można dokonywać samemu. To właśnie wspomniane właściwości przyczyniły się do niebywałego sukcesu urządzenia. Dzięki wykorzystaniu płynu nie zachodzi żaden proces podgrzania. Mgiełka jest całkowicie wolna od trujących substancji smolistych. Dodatkowo nie posiada ona żadnego zapachu, jest bezpieczna dla otoczenia i szybko ulatnia się w powietrzu. Przeciwnicy e-palenia podkreślają jednak, że nie możemy być pewni tych właściwości. Nie zakończyły się jeszcze specjalistyczne badania opisywanych produktów. E-papieros jest jeszcze młodym, niezbadanym wynalazkiem. Na pocieszenie warto dodać, że nikt nie wskazał jeszcze żadnych trujących właściwości elektronicznego papierosa.

Zdrowy rozsądek

Decydując się na e-papierosa trzeba pamiętać o jego wszystkich wadach i zaletach. To jeszcze wielka niewiadoma, która może okazać się szkodliwym urządzeniem. Ludzie nie przejmują się przytaczanymi opiniami i coraz chętniej kupują różne modele papierosów elektronicznych. Można stwierdzić, że stał się on pewnego rodzaju gadżetem. Nie zapominajmy, że służy on jednak do inhalacji nikotyny. Ta jak wiadomo pod każdą postacią jest bardzo silnie uzależniająca. Zabawa może łatwo stać się nałogiem.

© 2013 – 2014, pawel1. All rights reserved.