FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Kilka słów o makijażu

kosmetyki pomagające w makijażuMakijaż dzienny – jak powinien wyglądać? Można go  porównać do kamuflażu. W końcu jego zadaniem jest ukrycie wad w postaci wyprysków, przebarwień bądź wszelkich niedoskonałości twarzy. Precyzyjnie wykonany podkreśli walory i uwydatni to, co w Was najlepsze. Stonowane kolory, pastelowe barwy brązu, beżu, szarości, doskonale się nadają do tego rodzaju makijażu. Jakiego podkładu użyć? Koniecznie w kolorze cery.

Makijaż okolicznościowy

Taki make-up należy dostosować do pory dnia. Inaczej będzie wyglądał wieczorem, a odmiennie podczas uroczystości w ciągu dnia. Wieczorem problem stwarza słabe oświetlenie, albo przeciwnie – mocne, sztuczne oświetlenie pochłaniające kolory. Dlatego też, makijaż musi być bardziej wyrazisty. Taki efekt uzyska się używając ciemniejszych kolorów. Nie bez znaczenia są również dodatki. Mocno podkreślone rzęsy optycznie powiększą Twoje oczy. Brokat na powiekach sprawi, że twarz będzie bardziej rozświetlona. Całość efektu dopełni róż na policzkach. Wiele kobiet korzysta z usług profesjonalnych wizażystek. Tak jest po prostu wygodniej. Jak znaleźć taką specjalistkę? To bardzo proste! Wpisując w wyszukiwarkę nazwę usługi oraz nazwę miasta, np. „makijaż Wrocław„.

Ślubny makijaż

Makijaż ślubny jest specyficzną odmianą makijażu okolicznościowego. Dlaczego specyficzną? Ano dlatego, że musi mieć w sobie cechy make-up’u fotograficznego. W końcu tego dnia wykonywanych jest wiele fotografii. A chyba chcecie dobrze wyglądać na ślubnych zdjęciach? W odpowiednich proporcjach należy użyć podkład oraz puder. Ten pierwszy koniecznie musi być w kolorze cery. Usta powinny być wyraziste, dlatego też lepiej użyć nasyconych kolorów. Na rzęsy można nanieść kępki, użyć mocniejszego tuszu, a na powieki użyć pastelowych cieni.

© 2013, goodchoice. All rights reserved.