FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Nubax dobre urządzenie do leczenia

kręgosłupMamy wiele form poprawiających kondycje naszych kręgosłupów czy to przez prawidłowy tryb funkcjonowania, na co dzień – szczególnie w pozycji siedzącej czy za pomocą urządzeń do ćwiczeń kręgosłupa dajmy na to Nubax.

Urządzenie to szczegółowo z pełnym opisem, regulaminem i instrukcją obsługi opisane jest tutaj. Co robić, zatem aby nie zaszkodzić kręgosłupom zupełnie małych dzieci? Ogólnie rzecz biorąc lekarze zalecają kilka podstawowych zaleceń:

Ćwiczenia kręgosłupa

1. Gdy nowo narodzone dziecko leży w łóżeczku, nie należy je zbyt mocno przykrywać i tym
samym ograniczać ich naturalnych ruchów, obciążając przy tym ich delikatne kręgosłupy w odcinku lędźwiowym. Ubierajcie dzieci w tym czasie w luźne ubranka.

2. Lepiej nie wyjmować, bez specjalnej potrzeby dziecka z łóżeczka po to by je nosić. W momencie, kiedy musimy to zrobić czy to do karmienia czy do przewinięcia pamiętajmy o tym, aby podtrzymywać główkę dziecka!

3. Raczej niewskazane dla małych kilkumiesięcznych dzieci jest noszenie ich w specjalnych nosidełkach na plecach. Dlatego, że dziecko, jeżeli nawet umie utrzymać głowę w pionie, to może zasnąć, a wtedy głowa opada zupełnie bezwładnie, a to wywołuje znaczne i niepotrzebne przeciążenia kręgosłupa w odcinku szyjnym.

Z braku możliwości stosowania urządzeń do ćwiczeń kręgosłupa niezalecane jest wożenie nieco starszych dzieci w wózkach o konstrukcji wymuszającej pozycję siedząca, bez podparcia głowy. Taka pozycja ma charakter przeciążeniowy. W tym wypadku sen dziecka wielce prawdopodobnie spowoduje, że opadająca głowa dziecka nadmiernie obciąży ścięgna i kręgosłup w odcinku szyjnym.

© 2013 – 2014, darteye. All rights reserved.