FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Hipster – stwórz go sam

To największa i najbardziej widoczna młodzieżowa kultura od czasu hiphopowców, a jednocześnie grupa, do której oficjalnie nikt nie należy. Chcesz, aby Twój facet także był hipsterem? Nic trudnego! Poniżej parę wskazówek, jak ubrać ukochanego w hipsterskim stylu!

Co to jest hipster i czym się to je?

Kim jest hipster? Przede wszystkim to osoba, czyniąca „być albo nie być” z rozwiniętej do granic absurdu oryginalności, tycząca się wszelkich zachowań. Cokolwiek jest mainstreamowe, może skazić duszę, której u szyi dyndają zgodnie razem iPod i Zenith. Hipsterom zrozpaczonym faktem, że ich szafa weszła już tylnym wejściem do mainstreamu, polecamy eksperymenty z zapachem. Na rynku dostępne, choć mało popularne są perfumy zalatujące ogórkiem. Dziwaczne, ale całkiem przyjemne. Używa ich ponoć islandzka gwiazda muzyki absolutnie niekomercyjnej – Bjork. A zatem wszystko zostaje w ramach stylu.

A tak poza tym? Hipster to osoba w wieku od 16 do 35 lat, chodząca do szkoły artystycznej lub uprawiająca wolny zawód, słuchająca różnorodnej muzyki (od japońskiego rocka po skandynawski folk) i nie rozstająca się ze sprzętem marki Apple. Zazwyczaj w lodówce ma red bulla, kiełki i owoce, bo prawdziwy hipster jest wegetarianinem. Najczęściej można go spotkać w kawiarniach i miejscach, gdzie odbywają się wydarzenia pseudo i kulturalne.

Jaki sweterek wybrać?

Co jest tak niezwykłego w garderobie hipstera, że czyni jego styl ubierania wyjątkowym? Na przykład Ray-Bany zerówki – must have dla hipstera. Strój powinien być schludny, lecz w stylu wytartym i nonszalanckim. Chłopak hipster nosi kapelutek i trampki. Typowym elementem jest koszula w kratę, na którą zakłada się gruby sweter zapinany na guziki. Jako dodatki dobrze sprawdzają się: niećwiekowany pasek – koniecznie ze skóry (mało ekologicznie, najwyraźniej ekologia jest już zbyt mainstreamowa), chusta w kontrastowym kolorze lub pognieciona marynarka. Choć styl ten może kojarzyć się z zaniedbaniem, nic bardziej mylnego! To właśnie hipsterzy są najczęściej przedstawicielami orientacji metroseksualnej, czyli facetami zadbanymi jak kobiety. W ich łazienkach stoją kremy do cery mieszanej czy też krem intensywnie nawilżający. Chyba że mają mniej niż 20 lat i na razie ich skóra jest naturalnie gładka jak tyłek niemowlaka.

Jeśli nie stać Cię na ubrania ze sklepów typu River Island, skorzystaj z secend handów, w których znajdziesz większość wymienionych przeze mnie pozycji po o wiele niższej cenie. Udanych zakupów!

© 2012 – 2014, sygin. All rights reserved.