FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Jak się odbywa złomowanie aut

W przypadku, gdy samochód w wyniku wypadku doznał uszkodzenia, które uniemożliwia jego dalsze użytkowanie, bądź, gdy nie opłaca się go naprawiać, możemy auto poddać kasacji. Kasacja pojazdu następuje w chwili, gdy auto przekazujemy na złomowisko czy też do stacji zajmującej się demontażem i skupem złomu  a my składamy wniosek o jego wyrejestrowanie. Wyrejestrować taki pojazd można na podstawie dokumentu potwierdzającego iż dana stacja demontażu pojazdów przyjęła od Nas auto, dokument wystawia owa stacja wykonująca złomowanie samochodów tu http://sklep.demot.pl .
W takim punkcie nasz samochód jest rozbierany na części przeznaczone do ponownego przetworzenia, te przydatne są często sprzedawane, w postaci chociażby części do aut, reszta jest złomowana. Zajmują się tym właśnie wyspecjalizowane punkty, które często ogłaszają się w prasie z ofertami typu skup aut powypadkowych, czy skup aut uszkodzonych. W takich miejscach można zaopatrzyć się również w części samochodowe używane, w pełni sprawne, często jeszcze w bardzo dobrym stanie. Obniża to znacząco koszt naprawy naszego samochodu i powoduje że punkty typu szrot czy auto złom coraz częściej stają się obiektem zainteresowania warsztatów samochodowych, to właśnie w takich miejscach często zaopatrują się zakłady naprawiające samochody.

Części samochodowe używane są coraz częściej poszukiwane ze względu na to, że często są one wyjmowane z aut praktycznie nowych, które uległy poważnym wypadkom, ale niektóre elementy zostały zachowane w stanie nieuszkodzonym. W ten sposób można zakupić praktycznie nową część po cenie znacznie niższej niż część fabrycznie nowa. Jest to opłacalne na tyle, że chętnych jest coraz więcej. Reszta z rozbitych samochodów jest przeznaczona jako surowce do odzyskania w przetopie, co również ma swoją wartość, jest to widoczne w cenach złomu. Popyt na samochody, ich ogromna ilość na naszych drogach wpływa na dużą ilość wypadków, sprawia, że kasacja pojazdów jest bardzo często dla punktów skupu aut powypadkowych, bardzo opłacalna. Oddajemy uszkodzony samochód jako złom, a punkt złomowania w procesie rozbiórki odzyskuje nadające się jeszcze do eksploatacji elementy.

© 2019, cubus. All rights reserved.