FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Najtansze OC i AC

Najtańsze ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. W razie wywołania wypadku przez zabezpieczonego kierowcę, Towarzystwo ubezpieczeniowe płaci poszkodowanym odszkodowanie. Ograniczenie odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej stanowi tzw. suma gwarancyjna – w przypadku ubezpieczeń OC jest ona wskazana ustawą.
Czemu należałoby wybrać najtańsze ubezpieczenie oc?

Wśród kierowców przeważa przekonanie, że najtańsze OC jest gorsze. To nieprawda. Regulacja o Ubezpieczeniu Obowiązkowym, stawia jednakowe żądania wszystkim Firmom ubezpieczeniowym w kraju. Polisy różnią się więc jedynie ceną zależną głównie od taktyki danej firmy, od sposobu zdobywania użytkowników. Najtańsze OC jest dobrym wyborem.

Zobacz: Cena OC

Zanim wyselekcjonujesz najlepsze OC.

Powinniśmy wiedzieć, jakimi zasadami kierują się Instytucje Ubezpieczeniowe przy zliczaniu wielkości składki. Składka podstawowa zależy m.in. od marki samochodu, objętości pojazdu, miejsca zarejestrowania samochodu. Na najlepsze OC może liczyć kierowca, jaki posiadał nowy pojazd również duże zniżki. Prócz składki podstawowej, warto zwrócić baczną uwagę na zniżki i zwyżki, jakie są uzależnione od doświadczenia właściciele auta. W praktyce, najlepsze ubezpieczenie OC zdołamy pozyskać dopiero po 6 latach bezkolizyjnej jazdy. Składka polisy OC obniżana jest z następnym rokiem o dziesięć proc. Należałoby dodatkowo nadmienić, że cena za polisę OC zależy także od Firmy Ubezpieczeniowej, toteż przed nabyciem polisy warto przeprowadzić porównanie ubezpieczeń OC udzielanych przez ubezpieczycieli.

© 2011, kalibara13. All rights reserved.