FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Miejsca w Warszawie warte odwiedzenia

Wynajem autokarów WarszawaWarszawa to śliczne miasto znajdujące się w centralnej części kraju po obu stronach Wisły. Jest jedyną europejską stolicą, leżącą nieopodal narodowego parku. Kampinoski Park Narodowy określany jest mianem zielonych płuc metropolii, z powodu tego, że zachodni wiatr dostarcza Warszawiakom świeżego powietrza. Turyści przyjeżdżają w to miejsce przede wszystkim z uwagi na piękne wydmy a także Ośrodek Hodowli Żubrów.

Stolica jest siedzibą Narodowego Banku Polski oraz ambasad. Warszawa jest miastem tętniącym historią. Prawie w całości zniszczona w czasie II wojny światowej, wymagała pełnej odbudowy. Odwiedzający Warszawę skuszeni są zwłaszcza prześliczną Starówką oraz Odwiedzających kusi głównie cudna Starówka oraz liczne pomniki. Zwiedzający stolicę, mają możliwość przejść Traktem Królewskim, stanowiącym pomnik przeszłości. Wyznacza on drogę z Placu Zamkowego, Nowym Światem aż do Wilanowa. Warto zobaczyć stare kościoły, znajdujące się przy trakcie, np. Kościół św. Krzyża.

Na lubujących się w historii oraz kulturze, czeka nadzwyczaj wiele muzeów a także galerii, m. in. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski czy Muzeum Narodowe. Warszawa to jedno z najwyższych metropolii kontynentu europejskiego. Istnieje tutaj bez mała 40 budynków, których wysokość przekracza 65 m. Najwyższym budynkiem w Polsce jest Pałac Kultury i Nauki, który mierzy prawie 188 m bez iglicy.

W związku z tym, jak wielu turystów pojawia się rokrocznie, powstało sporo firm, które oferują wynajem autokarów. Warszawa to wielkie miasto, w związku z tym warto zastanowić się, czy nie warto skorzystać z takiego rodzaju usług. Oferują pomoc, jeżeli zamyślamy zwiedzić każde miejsce które warto odwiedzić.

© 2012, Bernadetta. All rights reserved.