FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Firmy usługowe powinny postawić na projektowanie stron www.

Firmy usługowe, takie jak salony fryzjerskie, salony kosmetyczne, czy centra spa, mają być miejscami, gdzie zwłaszcza kobiety (chociaż nie tylko, jako że coraz więcej mężczyzn korzysta z usług salonów kosmetycznych i centr spa) poczuć się mają zrelaksowane, wyjątkowe, a po zabiegu także piękne.

Coraz częściej korzystamy z usług w takich salonach, w nawale pracy nie mamy czasu zadbać o siebie, więc raz na jakiś czas fundujemy sobie zabiegi, które mają poprawić „kondycję” naszej urody. A przy okazji spędzamy miło czas, relaksując się i odpoczywając od zawodowych oraz domowych obowiązków.

Dlaczego klienci szukają usług w sieci?

Aby w ogóle znaleźć salon kosmetyczny, który swoją siedzibę ma w okolicy miejsca zamieszkania, czy pracy, włączamy komputer z dostępem do Internetu i zaczynamy poszukiwania poprzez wyszukiwarkę. Nie trudno zgadnąć, że większość ludzi w taki właśnie sposób poszukuje firm usługowych oraz informacji o ich ofertach. Dlatego też wszystkich przekonuję o tym, że koniecznie zainwestować trzeba będzie w tworzenie oraz projektowanie stron www firmowych.

Ciągle jeszcze jest wiele firm, które tracą klientów przez brak wiedzy lub upór. Niektórzy nie chcą uwierzyć w to, że inwestycja w firmową stronę internetową przyniesie jakiekolwiek zmiany, tymczasem może się okazać, że to brak strony przyniesie zmiany, ale niestety na gorsze. Jak klienci mają dowiedzieć się o nas, jeśli nie mamy nawet swojej witryny?

Czy jest lepsze medium promocyjne niż Internet?

Możemy rozdać ludziom ulotki na ulicy, ale po jakimś czasie te ulotki gdzieś się zagubią (o ile w ogóle do kogoś trafią, a nie trafią na pierwszy lepszy śmietnik po drodze). Ponadto, ulotki są stosunkowo drogą inwestycją, ktoś potem musi je jeszcze rozdać. Oferta na nich zamieszczona jest aktualna tylko przez jakiś czas. Ciężko też na nich zamieścić wszystkie informacje, które zobaczyć chcą ludzie, a ludzie jeszcze przed pierwszym kontaktem z firmą chcą poznać cennik firmy, informacje kontaktowe, godziny otwarcia oraz opis usług, itp.

Strony internetowe muszą być profesjonalnie zaprojektowane

Do strony internetowej (odpowiednio zoptymalizowanej) trafić może każdy. Aby serwis był funkcjonalny, a także by znalazły się na nim wszystkie informacje, musi być najpierw wykonane w pełni profesjonalne i przygotowane pod daną firmę projektowanie.

To właśnie projektowanie stron www jest w przypadku takiej branży, jak usługi kosmetyczne, fryzjerskie, jest jednym z najważniejszych etapów z procesu tworzenia stron. W tym przypadku serwis musi być łatwy, przejrzysty, aby użytkownicy dotarli do informacji, do których chcą dotrzeć (czyli cennik, godziny otwarcia, dokładniejszy opis usług, itp.).

Na co zwracać uwagę projektując strony?

Jednak w tym przypadku chodzi nie tylko o nawigację, przejrzystość serwisu. Strona musi być na tyle ciekawa, aby wzbudzała w internautach chęć odwiedzenia salonu. Opisy powinny wzbudzić potrzebę skorzystania z usługi znajdującej się w ofercie, a zdjęcia przekonywać o profesjonalizmie.

Całościowo projektowanie stron www jest dość skomplikowanym procesem, który planuje stronę, a także buduje jej wizualność. Dlatego też w przypadku stron salonów piękności, fryzjerów, czy salonów kosmetycznych (które maja sprawić, że po wizycie ludzie czują się ze sobą lepiej) tak ważne jest, aby było wykonywane przez profesjonalistów.

Więcej informacji na: http://www.aptus.pl/www/strony_dedykowane/strony_dla_firm_uslugowych.php

© 2012 – 2014, aptus. All rights reserved.