FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Miejsce do uprawiania sportu

ogrodzenia sportowe

Gra w tenis, koszykówkę czy piłkę nożną daje bardzo wiele radości. Zwłaszcza na profesjonalnie przygotowanym do tego boisku, kiedy to gracze nie muszą się martwić o to, że piłka, która opuściła teren boiska lub kortu, zrobi komuś innemu krzywdę. Dzięki temu zawodnicy mogą nie tylko oddać się całkowicie grze, ale także mogą spokojnie trenować lub rozgrywać mecze o każdej porze dnia i nocy, tym bardziej, jeśli kort lub boisko posiada sztuczne oświetlenie. Dodatkowym atutem, który pozwala na bezpieczne rozgrywanie bardzo zaciętych meczów są ogrodzenia sportowe, których wysokość jest dostosowana do określonego rodzaju sportu. Zazwyczaj jednak w przypadku profesjonalnie przygotowanych boisk wybiera się taką wysokość ogrodzenia, która pozwoli na bezpieczne uprawianie kilku różnych dyscyplin sportu. Z tego też względu tego rodzaju boiska oraz korty są zawsze pełne osób, które lubią aktywny wypoczynek. Jest to także doskonałe miejsce spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin.

W czasie beztroskiej zabawy rodzice nie muszą się martwić tym, że ich dzieci wybiegną na ruchliwą ulicę, ponieważ teren boiska jest otoczony najczęściej wysoką siatką. Jest to kolejny powód, dla którego profesjonalnie przygotowane boiska cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Nie oznacza to jednak tego, że osób korzystających z boiska nie obowiązują żadne zasady. Muszą one przestrzegać regulaminu obowiązującego w tym miejscu, dbać o to, aby w ogrodzeniu oraz na samym boisku nie powstały żadne uszkodzenia, a w razie ich zauważenia należy powiadomić o tym osoby odpowiedzialne za stan boiska.

Należy pamiętać także o tym, że w wypadku celowego uszkodzenia czy to ogrodzenia, czy też płyty boiska, osoba będzie musiała pokryć koszty związane z naprawą powstałych uszkodzeń, a te mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wysokie koszty naprawy są wynikiem między innymi tego, że niektóre z powstałych uszkodzeń są możliwe do naprawy jedynie w przypadku wymiany całej nawierzchni lub całego ogrodzenia.

W konsekwencji korzystanie z profesjonalnie przygotowanego boiska, które jest ogólnodostępne, wymaga nie tylko zachowania zwykłej ostrożności. Należy także pamiętać o tym, że jest to dobre wspólne, które ma służyć nie tylko nam, ale i naszym dzieciom, mogącym być za kilka lat zafascynowane sportem i szukać miejsca przeznaczonego do aktywnego wypoczynku.

© 2013, apgreff. All rights reserved.