FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Przenośna konsola do gry tylko zabawka, czy też gra edukacyjna?

Wielu rodziców i opiekunów dzieci w wieku 4-10 lat zadaje sobie pytanie czy gry wideo, na konsole, telewizyjne  to tylko zabawa czy też i sposób na rozwój i pobudzenie funkcji potrzebnych naszym pociechom do prawidłowego wzrostu? Znakomita większość współcześnie produkowanych gier zapewnia obecnie nie tylko rozrywkę, ale i doskonale pobudza wiele funkcji potrzebnych do rozwoju zmysłów niezbędnych we współczesnym świecie.

Wiele osób sądzi, że skoro oni sami w swojej młodości nie potrzebowali stymulatorów rozwoju to i teraz ich dzieciom nie są one potrzebne. Niestety nic bardziej mylnego! Skok technologiczny z jakim mamy do czynienia w XXI wieku, narzuca nie tylko szybkie tempo życia, ale i wymusza znacznie szybsze dostosowywanie  się do zmieniającej się rzeczywistości.

Wkraczające szybkim tempem nowe technologie, do niedawna trudne do opanowania dla obecnych 40-sto latków, dla ich dzieci są „chlebem powszednim”. Mało tego dzieci najczęściej są znacznie bardziej biegłe w opanowywaniu nowych programów komputerowych, aplikacji telefonicznych, czy logicznych lub sprawnościowych gier elektronicznych. Można by zapytać się jednak, czy w dobie zapotrzebowania na szybkie zdobywanie wiedzy, dzieci powinny tracić energię na czasożerne rozrywki? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie musimy najpierw dokładniej przyjrzeć się istocie i funkcjom współczesnych konsol do gry.

Te nowoczesne urządzenia posiadają nie tylko nietuzinkowy design, mają kolorowe bezpieczne antypoślizgowe gumowane obudowy, ale i zaopatrzone są w najnowsze gry. Gry nowoczesne, rozbudowane na wielu poziomach, rozwijające logiczne myślenie na miarę strategii dostępnej dawniej jedynie dla wprawnego szachisty. Współczesne konsole dla dzieci Mistral doskonale stymulują również zręczność, sprawność manualną oraz wiele innych funkcji. Młody człowiek wychowany na nowoczesnych konsolach do gier, w dorosłym życiu niebywale szybko opanuje jazdę samochodem, poćwiczy na „sucho” sporty ruchowe typu tenis, golf, piłkę nożną czy koszykówkę .

Pamiętajmy , że nasze dzieci nie tylko muszą ciężko pracować mozolnie zdobywając wiedzę, ucząc się i ćwicząc. Nie ma więc nic szkodliwego i nagannego w tym jeśli dzięki  niewinnej rozrywce jaka jest przenośna konsola do gier wychowamy niepokonanego  sportowca, młodego naukowca, czy też sprawnego stratega.

© 2012 – 2015, Igor. All rights reserved.