FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Komputery dla wszystkich

Obecnie jest tak, że już nawet kilkuletnie zaledwie dzieci potrafią bez problemu obsługiwać komputery, komórki i wiele innych urządzeń. Nawet tych bardzo skomplikowanych. Nic dziwnego w zasadzie, biorąc pod uwagę, że mają z nimi kontakt od najmłodszych lat. W każdym praktycznie domu jest obecnie komputer, przeważnie już z dostępem do internetu. W każdym domu jest również przynajmniej jeden telefon komórkowy.
Nowoczesne technologie na stałe już po prostu zagościły w naszych domach. Bardzo często domy są od początku tak budowane by w ścianach pochować przewody od kablówki, od internetu czy innych nowoczesnych łączy. Wszystko jest podporządkowane temu,by w domu był dostęp do tego, co obecnie jest nam potrzebne prawie tak samo jak powietrze. Komputery, tablety, laptopy to wszystko można znaleźć w naszych domach. Laptopy czy tablety towarzyszą nam również poza domem, w drodze do pracy czy też szkoły. W nich przenosimy dokumentacje, ważne notatki, prezentacje itp.
Coraz trudniej znaleźć osobę, która by obywała się bez tych wszystkich nowoczesnych urządzeń. Nowoczesne technologie po prostu stają się niezastąpione. Zresztą coraz więcej rachunków dostajemy właśnie w wersji elektronicznej, co akurat jest dobre z perspektywy ochrony środowiska. Ocaleje dzięki temu kilkaset drzew rocznie. Inna zupełnie sprawa, że komputery jak i wiele innych urządzeń zużywa energię elektryczną, którą powinniśmy zacząć oszczędzać ponieważ wciąż niewielka jej część pochodzi z odnawialnych źródeł a większość pochodzi ze spalania, co zwiększa emisję gazów cieplarnianych. Na szczęście te naprawdę najnowsze technologicznie urządzenia są z reguły energooszczędne, czyli takie, gdzie ten pobór energii do pracy jest naprawdę minimalny w porównaniu do urządzeń starszego typu.

© 2017 – 2019, proad1. All rights reserved.