FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Rewolucja na rynku mobilnym komputerów – tablet

Tablet PC 1Czas na tablet ! W ten sposób powinniśmy w kilku słowach scharakteryzować to, co się w roku 2012 dzieje , jeśli idzie o ten gadżet. Tablety przebojem wstąpiły do umysłu polskiego konsumenta gadżetów elektronicznych, i wygląda na to, że chcą w niej zagościć na dłuższy czas. Na jak długo, to się dopiero okaże w przeciągu dwóch kolejnych lat. Analitycy prognozują w tym czasie, że tablet wyprzedzi w sprzedaży laptopy i netbooki.

Apple chciało być pierwszym

Jak się można domyślić firma Apple rozpoczęła całe „zamieszanie”. Steve Jobs już od dłuższego czasu głowił się nad zbudowaniem takiego narzędzia, które byłoby rozmiarów mniejszych od laptopa i wygodniejsze w przenoszeniu z miejsca na miejsce. Takie, które poręcznie można byłoby stosować w czasie wyjazdu służbowego. Na dobitkę miało to być ustrojstwo mniej zżerający baterię. Po prostu. aby możliwe było na naładowanej baterii odbyć podróż ekspresem z Gdyni do Tarnowa. Wreszcie takie coś powstało. Świat wprawił w osłupienie iPad. Analogicznie jak iPhone wyposażony w dotykowy wyświetlacz z możliwością multi-touch.

Android goni giganta z Cupertino

Dzisiejszy segment tabletów, to w rzeczy samej nie tylko iPad, ale też bardzo szybko rozwijający się OS Android. Wypuszczony do boju przez giganta wśród wyszukiwarek internetowych, czyli markę Google. Android ze swoim otwartym kodem źródłowym, w przeciwieństwie do iOS-a zaczął pogoń za iPadem, w kwestii popularności. Wyższością platformy Android było i jest to, że większa część urządzeń zwanych tabletami będących aktualnie w sprzedaży została zaopatrzona w ten system operacyjny. Prócz naturalnie tabletu iPad, oraz tabletów z systemem operacyjnym Windowsa.

Microsoft z ambicjami

Microsoft to trzeci gigant w segmencie tabletów, obok Apple i Google. Jednak żeby była jasność: gracz z wiele mniejszym procentowym udziałem w rynku. Tak naprawdę zamiarem giganta Microsoft jest póki co zdobycie udziału w rynku urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Windows. Także, a może przede wszystkim z najnowszą jego wersją, czyli Windowsem 8. Fachowcy z branży przewidują, iż może to być OS najbardziej dostosowany do pracy (a nie do zabawy) biorąc pod uwagę perspektywę wykorzystania mobilnego pakietu Office. Jeżeli do tego dojdzie, wówczas tablet prawie na pewno stanie się najbardziej ciekawym typem komputera na rynku. Z możliwościami podobnymi ”dorosłym” komputerom oraz dużo lepszą mobilnością.

Gry i zabawy w markecie Google Play

Na dzień dzisiejszy amatorzy tabletów zafascynowani są ogromną bazą gier, jakie można odtworzyć na tablecie. W systemie operacyjnym Android jest to możliwe za pomocą sklepu Google Play. Na iPada można ściągać gry i aplikacje z platformy AppStore. Natomiast tablety z systemem Windows mogą korzystać ze sklepu Windows Store.

Czemu społeczeństwo tak pokochało tablety?

O mobilności tego urządzenia mówiliśmy wyżej. Poza tym urządzenie zwane tabletem fascynuje ekranem pojemnościowym z “wielodotykiem”. W coraz większej ilości urządzeń multi-touch ma dziesięć punktów, co pozwala bez wysiłku sterować tym co na ekranie. Jak tylko chcemy powiększać, i zmniejszać punkty na wyświetlaczu. Zwyczajnie korzystać do woli z możliwości wyświetlacza.

Nowoczesna matryca w tablecie

Spora liczba tabletów jest wypuszczanych na rynek z nowoczesną matrycą IPS. Dla przykładu wymieńmy tablet Kiano Pro 10 Dual. Technologia In-Plane -Switching to najnowszy rodzaj zoptymalizowanej matrycy, która daje niesłychane kąty widzenia, nawet do 178 stopni. Co więcej zapewnia pełne odtworzenie realnych kolorów. Jeżeli posiadamy do dyspozycji urządzenie o przekątnej ekranu 10 cali, wtedy oglądanie filmów będzie realną rozkoszą. Gros użytkowników bezpowrotnie przerzuciło się na tablet, rezygnując z wyświetlania filmów na komputerach przenośnych, czy pecetach.

Potrzebne sloty

Urządzenie mobilne zwane tabletem ma parę szczególnie potrzebnych gniazd. Takich jak slot HDMI, za którego pośrednictwem jesteśmy w stanie połączyć tablet z wyświetlaczem komputera , lub telewizorem i odtwarzać na nich obraz. Tudzież odbierać dźwięk w jakości cyfrowej. Innym złączem jest USB, lub też coraz bardziej popularne mini USB, jakie pozwoli nam skomunikować się z wszystkimi urządzeniami posiadającymi gniazda USB. Jeżeli jest to złącze typu mini, wtedy potrzebować będziemy kabelek przejściowy.

Futerały, etui

Dla tych, którzy trochę ostrożnie podchodzą do sprawy mobilności urządzenia, powiedzmy, iż gadżet zwany tabletem można bardzo dobrze zaopatrzyć w zgrabny futerał. Służą do tego solidnie wykonane pokrowce, czy też etui. Ponadto, przykładowo do pokrowca zwanego etui książkowym można dołączyć przez slot USB – klawiaturę, która niezwykle ułatwi pisanie. A więc tablet, to obecnie nie tylko gadżet do zabawy i rozrywki, ale wkrótce może się stać zasadniczym narzędziem pracy lwiej części podróżujących pracowników

© 2012 – 2014, pozorek525. All rights reserved.