FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Banki informacje

Zespół PKO Banku Polskiego został zwycięzcą tegorocznej edycji europejskiego konkursu edukacyjnego Visa Debit Challenge . W finale rozegranym w Barcelonie, w którym rywalizowały trzy najlepsze zespoły europejskie, pokonał drużynę londyńskiego Barclays Banku oraz zespół BRE Banku. Ideą tegorocznej edycji konkursu było stworzenie najlepiej funkcjonującego i generującego najwyższe zyski wirtualnego programu kart debetowych. W atmosferze współzawodnictwa zespoły biorące udział w eliminacjach miały za zadanie przygotować ofertę kart debetowych i wprowadzić ją na wirtualny rynek.
W realizacji swojej strategii każda z drużyn musiała wziąć pod uwagę rozwój produktu, marketing oraz jego dochodowość. Po trwających kilka tygodni eliminacjach konkursowych, polegających na grze symulacyjnej sprawdzającej wiedzę i kompetencje pracowników banków członkowskich Visa Europe w zakresie tworzenia i zarządzania programami kartowymi, zespół PKO Banku Polskiego znalazł się w trójce najlepszych spośród wszystkich europejskich grup. Do pierwszej setki konkursu zakwalifikowały się również dwa inne zespoły z Banku. Ostatecznie w finale konkursu rozegranym „na żywo” w Barcelonie PKO Bank Polski pokonał pozostałych rywali, zajmując pierwsze miejsce w Europie. – Jesteśmy dumni z wygranej w konkursie.
Zespół naszych pracowników z kontrolingu detalicznego w składzie: Piotr Szykowny, Radosław Nowicki, Danuta Kobos oraz Edyta Jarosiewicz udowodnił, że może skutecznie konkurować z ekipami z całej Europy. Ich znakomita wiedza analityczna pozwoliła na obranie odpowiedniej strategii, doprowadzając drużynę do zwycięskiego zakończenia – mówi Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego. W tegorocznym konkursie uczestniczyło ponad , tysiąca pracowników banków członkowskich Visa Europe. Wśród zespołów biorących udział w tej edycji aż pochodziło z polskich banków. Podczas spotkania w Barcelonie wręczono także nagrody Visa Europe Member Awards, którymi są wyróżniane najbardziej innowacyjne przedsięwzięcia i produkty kartowe z całej Europy. PKO Bank Polski znalazł się w czołówce w kategorii Best Cash Displacement za wspieranie procesu zastępowania gotówki transakcjami kartowymi poprzez wdrożenie na masową skalę programu wymiany wszystkich debetowych kart Visa na karty Visa EMV z funkcją zbliżeniową.

Sprawdź ranking:Kredyt przez internet bez bik

© 2011, tralalalka. All rights reserved.