FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Perspektywy i możliwości jakie daje praca w Norwegii

zasiłek rodzinny z NorwegiiZ roku na rok wzrasta liczba Polaków chcących wyemigrować do pracy za granicę. Wynika to z braku perspektyw w naszym kraju oraz z otrzymywaniem niskich niewystarczających wynagrodzeń, które nie pozwalają na spokojne życie. Jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków krajów do pracy stała się Norwegia, kraj położony na półwyspie skandynawskim.

Praca za granicą często nie wymaga wysokich kompetencji oraz kwalifikacji. Natomiast w porównaniu z naszym krajem zapewnia nawet do dwóch razy większe wynagrodzenie miesięczne. Gdy wyjeżdżamy do pracy za granicę m.in. do Norwegii należy wiedzieć, iż gdy otrzymujemy legalne zatrudnienie należy nam się zwrot podatku z Norwegii, ale także zasiłek rodzinny z Norwegii, jeżeli mamy na utrzymaniu dzieci i spełniamy odpowiednie warunki. Jest to ważna informacja, ponieważ często możemy odzyskać sporą kwotę pieniędzy.

Pracodawca który nas zatrudnia wypłaca nam wynagrodzenie uszczuplone o podatek dochodowy. Takie jest prawo w każdym kraju europejskim, natomiast warto wiedzieć, że prawo podatkowe jest zróżnicowane w każdym z krajów. Aby uzyskać zwrot podatku z Norwegii musimy skompletować szereg dokumentów wymaganych przy tej procedurze. Jednym z dokumentów otrzymywanych od pracodawcy wymaganym przy odzyskiwaniu podatku jest formularz RF-1015B, podobnie jak w Polsce wystawiany powinien być po zakończeniu roku podatkowego. Informacje jakie zawiera ten dokument są podstawą do obliczenia i uzyskania zwrotu. W przypadku starania się o zasiłek rodzinny z Norwegii, najistotniejszymi dokumentami będą te, które potwierdzą wiek dziecka i fakt, że się uczy. Pamiętajmy jednak, że aby załatwić sprawy finansowe z norweskimi urzędami musimy być czujni. Jeżeli nie potrafimy ich ogarnąć, to warto poprosić o pomoc biuro podatków zagranicznych.

© 2013 – 2014, pozycjaseo. All rights reserved.