FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Turystyka górska

Coraz więcej osób wypoczynek wiąże z ruchem na świeżym powietrzu z dala od miasta, spalin a przede wszystkim hałasów. Nic zatem dziwnego, że od początków wiosny po jesień, dużym zainteresowaniem cieszą się rejony górskie. Turystyka górska czytaj tu w naszym kraju zawsze była popularna jednak w ostatnim czasie wyraźnie się to rozwija. Nie chodzi tu wcale jednak o bardzo wysokiej klasy ośrodki wypoczynkowe, coraz więcej osób wybiera zwykłe, niewielkie zajazdy i nad SPA, przekładają po prostu spacery po górach.
Coraz więcej osób, nawet, które na co dzień zaliczają się do tak zwanej klasy średniej wyższej, urlop spędzają w warunkach prawie spartańskich, planowanych na bieżąco. Byle dalej od cywilizacji, komórek i komputerów, hałasu i spalin a bliżej natury. Szlaki turystyczne wytyczane są z różną skala trudności, ale ogólnie jako turyści jesteśmy coraz bardziej świadomi, dlatego mamy przeważnie dobre obuwie, ubranie tak, by na każdym szlaku sobie poradzić. Góry są piękne ale również i niebezpieczne, dlatego nawet wybierając się na prosty szlak, trzeba zabrać ze sobą picie, coś do przegryzienia.
Gdy nie znamy okolicy, lepiej nie poruszać się samemu tylko w większej grupie. Zawsze bardzo ważne jest również to, by mieć przy sobie naładowany telefon, wielokrotnie to właśnie telefon komórkowy ratował turystów z opresji. Góry i lasy są piękne ale często można po prostu w nich zabłądzić, gdy zboczymy ze szlaku. Nie zawsze jest tak, że uda się nam jednak trafić w bezpieczne miejsce, czasem trzeba po prostu zadzwonić po pomoc i w tym przypadku lepiej, żeby nasz telefon był naładowany na opór. Wiele telefonów można zdalnie namierzyć co pomaga ekipie poszukiwawczej jednak nie wiele to pomoże, gdy telefon się rozładuje i wyłączy. Wyłączonej komórki a więc i jej właściciela nikt nie znajdzie.

© 2012 – 2014, provesta. All rights reserved.