FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Współczesna biżuteria

Współczesna biżuteria nie jest może tak efektowna jak to było modne dawniej, jednak i tak wciąż są to bardzo interesujące przedmioty. Przede wszystkim warto wspomnieć o fakcie, że współczesna biżuteria to ogromna różnorodność surowców, form i zdobień. Wszystko również się zmienia sezonowo, w zależności co jest w danym sezonie modne.
W końcu i w biżuterii również są trendy i moda. Biżuteria ze złota jest wśród ozdób najbardziej doceniana przez swą wyjątkowość a także przez to, że ogólnie bardziej doceniamy rzeczy drogie, nawet jeżeli nie są specjalnie efektowne. Chodzi tu bardziej o słowiańską mentalność, że wszystko robimy na pokaz, nawet jeżeli nas na to nie stać. Sama biżuteria to obecnie prawdziwy majstersztyk, nie chodzi tu o biżuterię masowo produkowaną, lecz o taką bardziej unikalną. Najczęściej są to niewielkie drobiazgi za to bardzo precyzyjnie wykonane. Kamienie szlachetne, które się w niej pojawiają raczej nie są imponujących rozmiarów za to bardzo atrakcyjnie obsadzone, tak, że w pełni oddają urok takiego przedmiotu. Z resztą w tańszej biżuterii najczęściej pojawiają się niewielkie cyrkonie, w droższej równie małe diamenty.
Ogólnie gustujemy w eleganckich ale nie rzucających się w oczy przedmiotach. Może to nawet nie kwestia gustu co ogólnej mody na skromna biżuterię. Oczywiście chodzi tu o biżuterię ze złota, bo trochę inaczej to wygląda w kwestii biżuterii ze srebra czy na przykład z tak ostatnio modnego tytanu, lub tak zwanej biżuterii artystycznej. W tej ostatniej przepych jest jak najbardziej wskazany. Wszystko co duże i kolorowe jest ciekawe. Bez względu czy to pierścionki, wisiorki czy kolczyki. Ważne jednak by każda taka biżuteria była ciekawa i nie powtarzalna, tak by była na prawdę wyjątkowa i warto było ją nosić. Nikt przecież nie lubi seryjnie produkowanych przedmiotów i wolelibyśmy aby taka biżuteria stanowiła wyjątkowy wyrób.

© 2018, evita. All rights reserved.