FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Krajowy rynek finansowy

Rekordowo wysoki kurs franka powoduje poważny wzrost rat kredytów we franku szwajcarskim. Alior Bank informuje że w jego ofercie są produkty, które mogą w jakimś stopniu załagodzić problemy rzeszy Polaków zadłużonej w szwajcarskiej walucie, albo dać zarobić na zmianach kursów walut. Alior Bank ma w swej ofercie aż 3 takie produkty, które mogą okazać się pomocne w zaistniałej sytuacji.
Konto oszczędnościowe „Kantor” dedykowane jest klientom spłacającym kredyty we frankach szwajcarskich, i prowadzone jest bezpłatnie. Każda wpłata gotówkowa lub przelew na Konto Kantor zamieniana jest automatycznie na franki szwajcarskie po preferencyjnym kursie – marża transakcyjna wynosi ok. 1 proc. O tyle będzie zatem wyższy od rynkowego kurs franka podczas operacji ich kupna. Posiadacz konta może dokonywać wielu wpłat w miesiącu. Klient może również wypłacić środki z konta pobierając gotówkę w kasie w placówce lub wykonując transfer do innego banku. Koszt przelewu to jedyne 5 zł.
Autodealing to internetowa usługa skierowana do firm, która umożliwia dokonywanie operacji walutowych z zastosowaniem preferencyjnego kursu wymiany z rynku międzybankowego (bez dodatkowej marży banku), pobieranego w trybie online. Aby korzystać z możliwości przewalutowań należy posiadać dwa rachunki bieżące w dwóch różnych walutach oraz mieć dostęp do bankowości internetowej.

Zestawienia :

Klient ma kontrolę, kiedy i po jakim kursie dokona zamiany waluty. Dodatkowo usługa Autodealing umożliwia zakładanie lokaty negocjowanej od 1 do 365 dni, jak również dokonywać zamiany waluty na termin w przyszłości. Usługa jest odpłatna – 7 zł miesięcznie i obsługuje nie tylko franki szwajcarskie, ale i złote, funty brytyjskie, euro i dolary amerykańskie. Usługa dedykowana jest dla płatności powyżej 5 tys. zł.

Alior Trader to z kolei platforma ECN dedykowana przez Biuro Maklerskie Alior banku klientom o bardzo zaawansowanej wiedzy rynkowej, to taki „czarny szlak” dla najlepszych. Usługa wprowadzona pod koniec kwietnia br. pozwala na otwieranie długich lub krótkich pozycje w walutowych kontraktach terminowych lub futures, jak również zawierać kontrakty na różnice kursowe.

Klient po prostu siada przed komputerem i śledząc notowania dostarczane przez największe światowe banki współpracujące z Alior Bankiem, realizuje transakcje kupna i sprzedaży. Spread walutowy, czyli różnica między kupnem kupna a sprzedaży, może nawet nie występować. Transakcje kupna sprzedaży zawierane są bez pośredników po najlepszej rynkowej cenie. Klient ponosi tylko koszt prowizji za transakcję, która wynosi jedynie 0,5 dolara za każde 10 tys. dolarów przez pierwsze 2 miesiące od aktywowania usługi.

© 2011 – 2014, kalibara13. All rights reserved.