FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Co to jest remisja łuszczycy?

łuszczycaZaraz po tym, jak lekarz zdiagnozuje u chorego łuszczycę – zmienia się spora część życia chorego. Trzeba sporo nauczyć się na temat tego, w jaki sposób żyć i postępować z chorobą. Trzeba także poradzić sobie psychicznie  z tą diagnozą, a to nie zawsze jest dla danej osoby łatwe.

Leczenie łuszczycy

Leczenie łuszczycy jest niestety tylko i wyłącznie objawowe. Nie można wyleczyć łuszczycy raz na zawsze zalecza się tylko i wyłącznie objawy, jakie pojawiają się podczas wysypu łuszczycy. Oczywiście – im szybciej ustąpią objawy łuszczycy, tym lepiej. Jednak poradzenie sobie z łuszczycą nie oznacza, że wygraliśmy z nią już raz na zawsze.

Remisja łuszczycy

O remisji łuszczycy możemy mówić, kiedy łuszczyk jest całkowicie wolny od wszelkich objawów tej choroby. Jest to zatem okres zaleczenia choroby, czyli właśnie ten stan, który łuszczycy uwielbiają najbardziej. Dobrze by było, aby trwał jak najdłużej.

To jest ważne podczas remisji łuszczycy

Podczas okresu remisji łuszczycy ważne jest, aby cieszyć się tym stanem. Może to brzmieć dziwnie, ale niewiele osób o tym pamięta. Jest sporo chorych na łuszczycę osób, które zamartwiają się podczas remisji i ciągle zastanawiają, kiedy nastąpi nawrót choroby. Takie zamartwianie się i ciągłe obawy o łuszczyce mogą jedynie przyspieszyć wystąpienie kolejnego wysypu łuszczycowego.

Zatem jeśli możesz cieszyć się czasem bez objawów łuszczycy – ciesz się. Nie zastanawiaj się, kiedy choroba znów się ujawni, ani w jaki sposób i gdzie. Takie myśli mogą Ci tylko zaszkodzić i odebrać całą radość z przyjemnej chwili remisji.

© 2013, marlena. All rights reserved.